Vyberte stranu

Založenie s.r.o. (k.f.t.) v Maďarsku vám so sebou prináša mnoho výhod, vrátane nových možností na rast a predaj a príležitosti na zvýšenie konkurencieschopnosti vášho podnikania. Pokiaľ premýšľate nad expanziou na maďarský trh, predpokladáme, že v podnikateľskej sfére na domácej pôde nie ste žiadnym nováčikom. Expanzia je však celkom novým rozmerom pre každú firmu.

Prinášame vám niekoľko faktov,nad ktorými by ste sa mali zamyslieť pred spoločnosť. Pred každým rozhodnutím si jednotlivé kroky starostlivo zvážte.

Založenie s.r.o (k.f.t.) v Maďarsku. Ako máte vyriešený Cash flow? 

Zvážte, či máte dostatočný kapitál na počiatočnú investíciu, ale aj na dlhodobé financovanie prevádzky vašej spoločnosti po expanzii do Maďarska. Založenie s.r.o (k.f.t.) v Maďarsku vyžaduje dlhodobý finančný plán. Ak nemáte dostatok finančných prostriedkov na počiatočnú investíciu, preskúmajte možnosti financovania.  Myslite na to, že expanzia vám neprinesie zisky okamžite, ale je dlhodobým procesom. 

tipy pred expanziou do madarska

Aký je administratívny postup založenia s.r.o. (k.f.t.) v Maďarsku ? 

Kým sa etablujete do Maďarskej republiky, naštudujte si jednotlivé kroky administratívneho postupu založenia maďarskej s.r.o. Dávame vám do pozornosti pár tipov o tom, ako si jednoducho založiť maďarskú firmu. Môžete si ho prečítať TU . Nezabúdajte ani na fakt, že Maďarsko je jednou z tých krajín, do ktorých je nutné pri zakladaní s.r.o. fyzicky vycestovať. 

Aký typ maďarskej spoločnosti je vhodný pre váš predmet podnikania?

Pri inkorporácii do Maďarska sa môžete rozhodnúť medzi viacerými typmi spoločností. 

Sú to nasledovné:

  • spoločnosť s ručením obmedzeným
  • akciová spoločnosť
  • všeobecné partnerstvo
  • obmedzené partnerstvo
  • výlučné vlastníctvo
  • pobočky zastúpenia

Najrozšírenejšou formou je však  s.r.o. (k.f.t.) podobne ako aj na Slovensku. Je vyhľadávaným typom aj medzi zahraničnými investormi. 

Trúfate si na založenie s.r.o. (k.f.t.) v Maďarsku sami, alebo využijete služby profesionálov?

Pokiaľ si na založenie s.r.o. (k.f.t.) v Maďarsku netrúfate, alebo sú vaše časové možnosti značne obmedzené, neváhajte využiť služby profesionálov. Prevedú vás celým procesom inkorporácie do Maďarska, zabezpečia tlmočenie a administratívnu podporu. Starostlivo si však preverte referencie na poskytovateľa inkorporačných služieb. 

Založenie s.r.o. (k.f.t.) v Maďarsku : kto je vaše cieľové publikum?

Pred založením s.r.o v Maďarsku identifikujte vašu cieľovú skupinu na zahraničnom trhu. Spravte si čo najpodrobnejší prieskum. Definovanie cieľovej skupiny je jednou z najdôležitejších špecifík pre podnikanie a pri expanzii nevynímajúc. Cieľová skupina sa môže značne líšiť od publika na domácom trhu. Identifikácia potenciálnych zákazníkov je základom pre marketing vašej maďarskej firmy. 

Poznáte kultúrne rozdiely slovenského a maďarského podnikateľského prostredia?

Vstup na zahraničné trhy predstavuje veľa prekážok, pričom kultúrne rozdiely sú jednou z najnáročnejších. Na efektívne zvládnutie marketingovej stratégie v Maďarsku je takmer nevyhnutné ovládanie základných znalostí miestnej kultúry vašej cieľovej skupiny. (Výnimku tvorí podnikanie v e-commerce).
Svoj  marketing a branding budete musieť prispôsobiť tak, aby apeloval na spotrebiteľov v odlišnom regióne. Ak zvažujete aj otváranie kancelárskych priestorov musíte brať do úvahy aj fakt rozličnej kancelárskej kultúry. Nezabúdajte ani na jazykovú bariéru.  Okrem kultúry môžu práve jazykové bariéry spôsobovať problémy s efektívnou komunikáciou. 

Toto je iba niekoľko základných  faktorov,  ktoré musíte vziať do úvahy pred založením s.r.o v Maďarskej republike. Čím viac sa pripravíte a naplánujete jednotlivé kroky expanzie tým bude mať vaše podnikanie väčší potenciál po expanzii z dlhodobého hľadiska prosperovať.  

Pokiaľ ale máte ďalšie nezodpovedané otázky ohľadom založenia spoločnosti v Maďarsku, poprípade by ste radi využili naše služby, neváhajte nás kontaktovať.