Vyberte stranu

Podnikanie v Maďarsku vyžaduje zvoliť miesto, kde bude mať vaša spoločnosť registrované sídlo zapísané v obchodnom registri. Pre vašu maďarskú firmu môžete registráciu sídla vykonať dvoma spôsobmi.  Prvý spôsob je fyzický priestor, vhodný ako kancelária. Ten musíte mať vo vlastníctve alebo v prenájme. Pamätajte na to, že pri zápise registračného sídla v Maďarsku do obchodného registra je nutné získať súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Druhá možnosť pre registračné sídlo v Maďarsku je využitie služieb virtuálneho sídla. 

1. Registrácia sídla spoločnosti v Maďarsku 

Každá firma v Maďarsku musí mať zároveň registračné sídlo v Maďarsku. To sa zapíše do obchodného registra a až následne môže maďarská s.r.o. vykonávať svoju podnikateľskú činnosť. Registračné sídlo v Maďarsku je zároveň miestom, kde bude vaša maďarská s.r.o. prijímať poštu zo všetkých štátnych inštitúcií a budú tu vedené všetky zákonné záznamy vašej spoločnosti. 

2. Registračné sídlo v Maďarsku: virtuálne sídlo alebo kancelársky priestor?


Pri zakladaní firmy v Maďarsku budete stáť pred rozhodnutím, či ako registračnú adresu použijete fyzický priestor, alebo virtuálne sídlo v Maďarsku. Poďme sa pozrieť bližšie na obe možnosti.

Pokiaľ si zvolíte prvú možnosť a ako registračné sídlo maďarskej spol. s ručením obmedzeným v Maďarsku zvolíte fyzickú adresu, pribudnú vám náklady na prevádzku kancelárie, kúpu či prenájom. Takisto počítajte s vyššími personálnymi a mzdovými nákladmi. 

Naopak, ak využijete druhú možnosť a pre vašu maďarskú spoločnosť si zvolíte virtuálnu adresu, šikovne optimalizujete náklady na chod kancelárie. 

virtualna kancelaria v Madarsku

3. Aké sú výhody virtuálneho sídla v Maďarsku?


Pokiaľ sa rozhodnete použiť virtuálnu kanceláriu pre vašu spoločnosť, ako registračné sídlo v Maďarsku okrem optimalizácie nákladov získate aj určitý balík výhod. Najzaujímavejšie virtuálne sídla nájdete v Budapešti, ale za zmienku stojí určite aj mesto Győr. V Budapešti ale tak isto aj v Győri nájdete popri bežných virtuálnych sídlach aj tie na prestížnych adresách v centre mesta. Ide o takzvané luxusné virtuálne sídla, ktoré sa vyznačujú schopnosťou podať o vašej maďarskej spoločnosti akúsi pozitívnu prvú vizitku. Hlavne pokiaľ potencionálny zákazník hľadá prvotné referencie na vás prostredníctvom Google Street View, sídlo vašej spoločnosti, nachádzajúce sa v reprezentatívnej budove na výhodnej adrese v ňom zaiste zanechá dobrý prvý dojem. 

4. Na čo si dať pri výbere virtuálneho sídla v Maďarsku pozor?

Pri výbere virtuálneho sídla v Maďarsku si overte referencie na poskytovateľa virtuálneho sídla a kvalitu ním poskytovaných služieb. Predom si zistite, za čo v konečnom dôsledku zaplatíte. Zaujímajte sa si, či poskytovateľ zabezpečuje preposielanie a skenovanie prijatej pošty. Tak isto či bude označená poštová schránka názvom vašej maďarskej spoločnosti. Predídete tak komplikáciám napríklad v prípade že sa adresátovi nedostane dôležitá pošta.  

5. Aké služby v rámci virtuálneho sídla v Maďarsku máte na výber?

V rámci poskytovania služby virtuálneho sídla v Maďarsku dostanete príslušný balíček služieb. To znamená, že k registračnej adrese v Maďarsku získate aj čosi navyše. Ako sme už spomenuli vyššie, k základným službám virtuálnej kancelárie v Maďarsku patrí skenovanie a preposielanie prijatej pošty a označenie poštovej schránky. Aké sú všetky možnosti služieb ponúkaných k virtuálnej adrese v Maďarsku?

 • Súhlas so zriadením sídla spoločnosti

  Pri registrácii sídla spoločnosti do obchodného registra v Maďarsku je potrebný súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Poskytovateľ virtuálnej kancelárie v Maďarsku vám zabezpečí túto formalitu. 
 • Zabezpečenie garanta: Kézbesítési megbízott
  Pri žiadosti o zápis registračného sídla spoločnosti do obchodného registra musí byť v žiadosti uvedený Kézbesítési megbízott – garant, tohoto by mal zabezpečiť poskytovateľ virtuálneho sídla. Pozor!!! Bez garanta spoločnosť nebude zapísaná do obchodného registra. 
 • Skenovanie prijatej pošty
  Skenovanie prijatej pošty patrí do základných služieb v balíku virtuálneho sídla. Poskytovateľ by vám mal zabezpečiť skenovanie obsahu prijatej pošty. Budete tak mať okamžitý prehľad o všetkých svojich zásielkach. 
 • Preposielanie prijatej pošty
  Zriaďovateľ virtuálneho sídla by vám mal v rámci svojich služieb na poskytnutú adresu preposielať všetku prijatú poštu. Časté cestovanie tak obmedzíte na minimum. Intervaly preposielania si nastavíte po dohode. 
 • Označenie poštovej schránky
  Označenie poštovej schránky obchodným názvom vašej maďarskej firmy by malo byť samozrejmosťou.
 • Online evidencia prijatej pošty
  Online evidencia prijatej pošty patrí k nadštandardným službám virtuálneho sídla. 
 • SMS + E-mail notifikácia o prijatej pošte
  SMS a e-mail notifikácia je tak isto nadštandardom, za ktorý si budete musieť priplatiť.
 • Telefónna služba
  Táto služba zahŕňa zriadenie maďarského telefónneho čísla a preberanie telefonických hovorov v mene vašej spoločnosti vyškoleným maďarsky hovoriacim personálom. Niektoré služby poskytujú dokonca preposielanie hlasových záznamov.
 • Prenájom zasadacích priestorov
  Viacero poskytovateľov virtuálnych sídiel v Maďarsku má vo svojej ponuke aj prenájom rokovacích priestorov, kde sa v pohodlí budete môcť stretnúť s klientom, či potenciálnym klientom. 
 • Administratívna podpora   
  Ak potrebujete administratívnu podporu, ale ešte nenastal ten správny čas na vlastných zamestnancov, možno bude administratívna podpora službou, ktorú na určitý čas využijete.  

Pokiaľ sa vám náš článok zdal prospešný, prípadne by vás zaujímalo viac informácií o zriadení sídla spoločnosti v Maďarsku, neváhajte nás kontaktovať.

Radi vám pri založení virtuálnej kancelárie pomôžeme. Vieme vám byť nápomocní aj pri:

 • Zakladaní s.r.o. v Maďarsku, či akejkoľvek inej krajine z našej ponuky
 • Registrácii DPH v zahraničí
 • Otvorení zahraničného bankového účtu
 • Správe účtovníctva v Maďarsku