Vyberte stranu

Podcasty o podnikaní naberajú na popularite aj medzi slovenskými poslucháčmi. S rastúcou obľubou tohto formátu narastá aj počet podcastov, v rámci ktorých sa môžete dozvedieť množstvo nových informácií z rôznych oblastí života. My sme pre vás pripravili zoznam tých najlepších slovenských a českých zameraných na podnikanie, biznis a osobný rozvoj. 

Čas popri šoférovaní, upratovaní či iných činnostiach sa dá využiť ešte zmysluplnejšie, ak si vyberiete tie správne podcasty. Na slovenskej a českej scéne pribúdajú veľmi rýchlym tempom, počúvať ich môžete cez rôzne služby ako napríklad Apple Podcasty, Spotify či desiatky ďalších aplikácií. Podcasty s biznis tematikou sú pritom cenným zdrojom inšpirácie a práve preto vám prinášame výber tých najlepších podnikateľských podcastov zo Slovenska a Česka.

Podcasty o podnikaní – Na rovinu o podnikaní

Projekt, ktorý začal ako séria verejných prednášok o podnikaní prenikol aj do prostredia podcastov. V rámci nich si môžete vypočuť rozhovory s hosťami, ktorí majú bohaté biznis skúsenosti a spravidla patria medzi špičku vo svojom odbore. Ak vás zaujíma marketing, obchodné zručnosti, motivácia a biznis príbehy, podcast Na rovinu o podnikaní určite nevynechajte.

Na rovinu o podnikaní

Pricemania Academy

Ak vás zaujíma e-commerce trh a všetko, čo s ním súvisí, určite si vypočujte jednotlivé epizódy podcastu Pricemania Academy. V rámci nich sa s vami kľúčové osobnosti e-commerce trhu delia o zaujímavé informácie a cenné rady nielen pre začínajúcich podnikateľov. Podcasty pripravuje a moderuje Michal Král, ktorý stojí za založením cenového porovnávača Pricemania. 

Pricemania Academy

E-commerce bridge 

Ďalší podcast zameraný predovšetkým na e-commerce, za jeho vznikom stojí Štefan Polgári, zakladateľ affiliate siete Dognet. Za viac ako rok a pol existencie sa v rámci neho podarilo pripraviť viacero zaujímavých rozhovorov na témy affiliate marketing, podnikania s e-shopom a rozširovania biznis aktivít

E-commerce bridge

Forbes byznys podcast

Magazín Forbes je pre mnohých podnikateľov doslova povinným čítaním. V rámci podcastov si môžete vypočuť zaujímavých hostí predovšetkým z českého biznis prostredia, ktorí budú tou správnou inšpiráciou aj pre vaše podnikanie.

Forbes byznys podcast 

Podcast Řečí peněz

Autorom podcastu Řečí peněz je Český rozhlas. Viac ako 90 epizód je venovaných ekonomickým udalostiam, trendom vo svete biznisurozhovorom so zaujímavými osobami z podnikateľského prostredia. 

Podcast Řečí peněz

Podcast Index – Denník SME

V rámci projektu Index denníka SME vychádzú každý týždeň podcasty o podnikaní a ekonomike. Jednotlivé epizódy vám vždy ponúknu výber dôležitých ekonomických správ a okrem toho na vás čakajú aj rozhovory s analytikmi a podnikateľmi

Podcast Index – Denník SME

Levosphere podcast

Levosphere je zaujímavý podcast, ktorý poteší najmä ľudí zameraných na marketing a branding. Prináša rozhovory s ľuďmi, ktorí sú v marketingu ako doma a neboja sa skúšať inovatívne myšlienky. Ideálny podcast pre každého, kto chce do svojho biznisu prinášať stále niečo nové.

Levosphere podcast

Na volné noze

Podcast Na volné noze vás nechá nahliadnuť do zákulisia podnikania v rôznych oblastiach. Ponúka inšpiratívne rozhovory s fotografmi, copywritermi, filmármi, prekladateľmi a ďalšími freelancermi. Tento podcast je ideálny pre každého, kto chce byť sám sebe šéfom a zároveň sa stále zlepšovať. 

Na volné noze

Websupport podcast

Websupport podcast v tomto zozname určite nemôže chýbať. S viac ako 90 epizódami ponúka rozhovory s osobnosťami online priestoru. Jednotlivé diely sú nabité informáciami zo sveta marketingu, biznisu a online podnikania

Websupport podcast

Z podpalubí

Český podnikateľský podcast Z podpalubí ponúka zaujímavý mix informácií, ktoré sú užitočné pre každého podnikateľa. Okrem podnikateľských príbehov, nezdarov ako aj jedinečných nápadov prináša tipy aj pre osobný rozvoj. Dozviete sa, ako nevyhorieť a ako v biznise využívať poznatky z psychológie

Z podpalubí

Podnicast

Za podcastom Podnicast stojí Peter Chodelka, odborník na affiliate marketing. Vo svojom podcaste spovedá rôzne osobnosti zo sveta online biznisu. Podcast sa tematicky venuje marketingu, úspešným príbehom firiem a práci so sociálnymi sieťami.

Podnicast

Eshop restart CZ

Ak prevádzkujete e-shop, podcast Daniela Višňáka by ste určite nemali vynechať. Ide o jediný podcast zameraný na všetky aspekty podnikania s e-shopom od absolútnych základov až po užitočné rady získané rokmi praxe. 

Eshop restart CZ

Kroky k úspěchu

Radi počúvate príbehy úspešných podnikateľov? Potom je pre vás ideálnou voľbou český podcast Kroky k úspěchu, v rámci ktorého vás Jaromír Mai bude sprevádzať príbehmi úspešných firiem od ich úplných začiatkov. 

Kroky k úspěchu

Proti proudu

Český podcast Proti proudu je najmä o ľuďoch, ich zvykoch, motivácii a o tom, čomu veria. Je ideálny, ak sa chcete zamerať na osobnostný rozvoj a načerpať inšpiráciu od úspešných. 

Proti proudu

Lupa

Podcasty o podnikaní českého portálu Lupa.cz už od roku 2018 prináša zaujímavé rozhovory so zástupcami IT sféry, marketingu českej e-commerce scény. Vypočujte si tipy na rozbeh úspešného projektu a budovanie biznisu, ktorý bude prínosný pre státisíce ľudí.

Lupa

Reči o živote: podcasty o podnikaní

Podcast Juraja Bednára je zaujímavou zmesou rôznych tém od biohackingu cez podnikanie až po ekológiu, cestovanieosobný rozvoj. Témy z tohto podcastu budú pre vás určite veľmi podnetné vo viacerých ohľadoch, nielen teda v pracovnom, ale aj osobnom živote. 

Reči o živote

Mladý podnikatel

Podcast Jiřího Rosteckého je perfektnou štartovacou čiarou pre každého, kto sa chce zorientovať v oblasti e-commerce a naučiť sa niečo nové. Pravidelne aktualizovaný podcast obsahuje množstvo postrehov, príbehovinšpirácie od skúsených manažérov a podnikateľov.

Mladý podnikatel

CEO podcasty o podnikaní

CEO podcast nedávno spustila agentúra Generations, ktorá je zameraná na budovanie značiek. Prináša unikátne rozhovory s ľuďmi, ktorí vedú najväčšie spoločnosti na Slovensku a stoja za inšpiratívnymi príbehmi známych značiek.

CEO podcast