Vyberte stranu

Virtuálna kancelária poskytuje podnikom fyzickú adresu a služby súvisiace s jej prevádzkou bez režijných nákladov na dlhodobý nájom a administratívny personál. Pri zakladaní s.r.o je pre registráciu do ORSR potrebné registračné sídlo. Mnoho podnikateľov a to hlavne začínajúcich dnes ale podniká z domu, poprípade prenájmu. Pri každej zmene miesta podnikania je však potrebné vykonať zmenu sídla v ORSR a z toho dôvodu je ideálne mať stabilnú adresu. Virtuálna adresa je v týchto prípadoch najideálnejšou možnosťou. Akú však úlohu zohráva virtuálne sídlo pri expanzii do zahraničia ? Pripravili sme krátky sumár o tom, ako vám môže byť virtuálna adresa pri expanzii prospešná.

Aké výhody poskytne virtuálne sídlo vašej spoločnosti?

1. Zachovanie súkromia

Pri podnikaní z domu podnikateľ zachová v anonymite svoju súkromnú adresu. Uchová ju tak neprístupnú pre mnohé webové stránky, na ktorých je zverejnená firma. (Napriek tomu, táto adresa musí v rámci legislatívy Slovenskej republiky byť uvedená v ORSR). Akýmkoľvek dobrým podnikateľom ste, určite nechcete, aby sa vaši zákazníci objavili vo vašom dome.

2. Doplnkové služby virtuálneho sídla

Pri využití služieb poskytovateľa Virtuálneho sídla získate naviac balíček služieb, ktoré poskytuje k zriadeniu virtuálnej adresy.

Medzi základné minimum patrí: skenovanie a preposielanie pošty a označenie poštovej schránky. Poskytovateľ virtuálneho sídla môže tiež pokrývať služby ako telefónne odpovede a videokonferenčné služby. Preto sa môže malý podnik javiť ako väčší. Môže tiež poskytnúť fyzickú adresu so zasadacou miestnosťou pre používateľov na stretnutie s klientmi. Samostatnú kategóriu tiež tvoria takzvané Fly and work office.

skenovanie posty

3. Luxusné sídlo

Pokiaľ si vyberiete jedno z luxusných sídiel, ktoré sú ponúkané prevažne v hlavných mestách na prestížnych adresách, vaša spoločnosť tým získa akýsi vyšší status.

Pre mnohé podniky je prestížna adresa irelevantná, pre mnohé však predstavuje skutočný rozdiel. Ak ste právnik špičkovej úrovne, budete určite hrdý na to, že vaša poštová adresa v centre svetovej metropoly komunikuje vašim klientom relevantnosť vašich služieb.  Tiež si je nutné uvedomiť, že v prípade ak sú vaši klienti zo zahraničia, ich jediná forma overenia sídla je prostredníctvom Google street view. Prestížna adresa kontrolovaná zahraničným klientom je jeden z aspektov ako zvýšite dôveru zo strany potenciálneho partnera.

4. Nižšie prevádzkové náklady

Príťažlivosť virtuálnej kancelárie spočíva aj v nižších mesačných nákladoch ako pri tradičnej kancelárii. Vačšina služieb takýchto kancelárií sa pohybuje v desiatkach poprípade menších stovkách eur ročne.

Na čo dbať pri výbere virtuálneho sídla?

Výber virtuálneho sídla dôkladne zvážte, dajte si čas na to, aby ste sa neunáhlili a vybrali si pre vás tu najideálnejšiu alternatívu. Ponúkame vám niekoľko faktorov, na ktoré by vám mohli napomôcť rozhodnúť sa.

1.     Miesto

V prvom rade by adresa mala byť reálny kancelársky priestor. Dbajte na to, že miesto, ktoré si vyberiete by malo byť v každom prípade reprezentatívne a to aj v tom prípade že nevolíte luxusné sídlo. Vyhýbajte sa štvrtiam s vysokou kriminalitou, okrajovým a ťažko dostupným častiam. Pamätajte na to, že vašu adresu si potencionálny zákazník bude preverovať na mape.

2.     Poskytovateľ sídla

Ideálne je, pokiaľ je poskytovateľ virtuálneho sídla zároveň majiteľom nehnuteľnosti. V každom prípade si starostlivo preverte referencie a odporúčania. Predídete tak mnohým nepríjemnostiam.

3.     Služby

Preverte si, aké služby sú zahrnuté v cene za poskytnutie virtuálneho sídla. Ako štandardné minimum odporúčame skenovanie pošty a označenie poštovej schránky. Určite by Vás nepotešilo keby Vám na sídlo prišla výzva z finančnej správy a vy by ste ju neobdržali.

Naša spoločnosť je tu pre vás aj v prípade zabezpečenia virtuálnej adresy v akejkoľvek krajine z našej ponuky. Neváhajte nás pre to kontaktovať a na všetky vaše otázky ohľadom virtuálnej adresy vám radi odpovieme TU.