Vyberte stranu

Založenie spoločnosti v Českej republike

Proces založenia s.r.o. v Čechách je v mnohých krokoch legislatívne podobný procesu založenia firmy na Slovensku. Napriek tomu je tu pár výnimiek. Základné imanie v Českej republike začína na 1 CZK a je potrebné ho splatiť na osobitný podnikateľský účet v banke.

Proces zakladania s.r.o v Čechách

Legislatíva zakladania spoločností v Čechách sa opiera o zákon o Obchodních korporacích č. 90/2012 Sb.
Celý proces založenia českej firmy sa skladá z niekoľkých krokov. Prvým krokom je príprava potrebnej dokumentácie a výber obchodného mena. Spoločnosť s ručením obmedzeným v Českej republike sa zakladá Zakladateľskou listinou alebo spoločenskou zmluvou. Obchodné meno vašej budúcej českej s.r.o. by malo byť nezameniteľné a originálne. Považujeme za nevyhnutné overiť si originalitu obchodného mena v  Obchodnom registri Českej republiky. Po výbere obchodného mena nasleduje stanovenie predmetu podnikania.

Koľko trvá založenie s.r.o. v Českej republike?

Samotné založenie s. r. o. trvá približne 14 – 21 dní od podpísania dokumentov a nie je nevyhnutné vycestovať do Česka. Založenie spoločnosti je možné aj do 24h formou notárskej zápisnice. Notárska zápisnica je však hradená ako samostatný poplatok notárovi a to vo výške cca 300-400 e (v závislosti od kurzu Českej koruny.

Sídlo spoločnosti v Čechách

Tak ako aj na Slovensku aj v Čechách musí mať spoločnosť registračné sídlo. Sídlo spoločnosti je jednou z nevyhnutností zápisu českej s.r.o. do Obchodného registra. Na výber máte z dvoch možností. Prvou je fyzická adresa a druhou je virtuálne sídlo.

Ako vám pomôžeme pri založení s.r.o v Českej republike?

So zakladaním firiem v Českej republike máme bohaté skúsenosti. Pokiaľ si neviete rady a hľadáte spoľahlivého partnera pre expanziu do Čiech, neváhajte nás kontaktovať. Prevezmeme na za vás celú administratívu a prevedieme vás celým procesom zakladania s.r.o v Čechách. Pripravíme potrebnú dokumentáciu, zabezpečíme úradné preklady a zriadime vám virtuálne sídlo. Takisto sme tu pre vás pri otváraní bankového účtu v Českej republike. Prezradíme vám aké kroky potrebujete vykonať, aby ste mohli spoločnosť založiť a upozorníme vás na chyby, ktorým sa máte vyvarovať  pri komunikácii s úradmi. Upozorníme na všetky lehoty, ktoré je potrebné dodržať.

V rámci založenia s.r.o. v Česku:

Pripravíme potrebné listiny.
Zabezpečíme preklady listín.
Pomôžeme s vybavením plnomocenstva.
Pomôžeme so zriadením virtuálneho sídla pre získanie adresy.
Pomôžeme so založením bankového účtu.

Na vaše otázky vám odpovie:

norbert freya corporation

Mgr. Norbert Gyürüsi

+421 907 178 390

gyurusi@freyacorp.com

Čas dodania

do 21 dní

Cena služby

od 250 €

Napíšte nám alebo zavolajte na číslo +421 907 178 390

GDRP

3 + 5 =

Ďalšie súvisiace služby 

Registrácia DPH v Českej republike

Otvorenie bankového účtu v Českej republike

Správa účtovníctva v Českej republike

Spokojných klientov

Predaných SK firiem

Založených CZ firiem

Virtuálnych sídiel v SK