Vyberte stranu

DPH registrácia v Poľsku

 

 

 

Zastrešíme vám celý proces registrácie pre DPH v Poľsku. DPH registrácia v Poľsku sa s nami stane jednoduchou záležitosťou. Prevedieme vás jednotlivými krokmi, ušetríme vám čas a náklady. Máme dlhoročné skúsenosti podložené adekvátnymi referenciami. Zabezpečíme kompletnú dokumentáciu a úradné preklady, zriadime vám elektronickú schránku a preberieme za vás komunikáciu s daňovým úradom.   

DPH v Poľsku 

DPH v Poľsku spolu so spotrebnou daňou a daňou z hazardu sa radí medzi nepriame dane. Sú súčasťou ceny tovarou a služieb a významne prispievajú do štátneho rozpočtu. V súčastnosti sú v Poľsku stanovené tri sadzby pre DPH. Základná sadzba DPH je 23% a vzťahuje sa na vačšinu tovarov a služieb. Znížené sadzby vo výške 8% a 5 % súvisia s tovarmi a službami určenými na ochranu zdravia a produktami poľnohospodárskej výroby. Pre export a import tovarov v rámci EU sa uplatňuje 0% sadzba DPH.

 

Kedy je DPH registrácia v Poľsku povinná?

 

DPH registrácia v Poľsku sa stáva povinnou, ak firma počas daňového roka prekročí obrat 200 000 PLN. Výnimka z registrácie platí pre spoločnosti predávajúce tovar, ktorý je oslobodený od dane.
Pri predaji na diaľku (online, katalóg, telefón) konečným zákazníkom v Poľsku je táto prahová hodnota 160 000 PLN za kalendárny rok. Získať NIP („numer identyfikacji podatkowej” – daňové identifikačné číslo) trvá približne 2 – 4 týždne. Pri podaní žiadosti o daňové číslo je nutné dodať detailný popis, prečo číslo potrebujete. Samotný poplatok za registráciu je približne 170 PLN, pričom existuje aj možnosť online registrácie, ktorá je zdarma, ale pri neznalosti poľského jazyka to bude náročné.  

 

 

V rámci registrácii DPH v Poľsku:

 

 

 

Zabezpečíme prípravu potrebnej dokumentácie.
Zabezpečíme úradné preklady.
Prihlásime vás k DPH v Poľsku na príslušnom daňovom úrade.
Postaráme sa o komunikáciu s daňovým úradom.
Zriadime pre vás elektronickú schránku.

Na vaše otázky vám odpovie:

Mgr. Branislav Príbojský

+421 903 514 815

pribojsky@freyacorp.com

Čas dodania

do 14 dní

Cena služby

od 499 €

Napíšte nám alebo zavolajte na číslo +421 903 514 815

5 + 4 =

Ďalšie súvisiace služby 

Otvorenie bankového účtu v Poľsku

Správa účtovníctva v Poľsku