Vyberte stranu

Otvorenie bankového účtu v Holandsku

 

Pri zakladaní holandskej spoločnosti nie je striktne dané, aby mala otvorený holandský bankový účet. No mať otvorený účet je podstatnou vecou  pre daňové úrady na určenie daňovej rezidencie. To znamená, že otvorenie bankového účtu v Holandsku poskytuje spoločnostiam ľahší prístup k holandským daňovým výhodám a holandským daňovým zmluvám. Holandské banky majú pomerne prísny proces posudzovania bonity klienta a každá banka môže mať vlastný postup. V roku 2019 vznikla iniciatíva, vďaka ktorej môže novo zakladaná spoločnosť požiadať o tzv. Rýchly scan. Dodáte požadované informácie, prípadne dokumenty na posúdenie, či ste vhodný adept. Rýchlejšie sa tak dozviete, na čom ste a ak bude výsledok pozitívny, banka zaháji zvyčajný proces otvorenia účtu.

Pri otváraní bankového účtu v Holandsku je nevyhnutná osobná prítomnosť.

Holandský bankový systém

 

Holandský bankový systém spadá Holandskú banku, ktorá je centrálnou bankou (De Nederlandsche Bank). Tá dozerá a riadi chod všetkých finančných inštitúcií v krajine a reguluje peniaze v obehu. 

Otvorenie bankového účtu v Holandsku ponúka početná škála holandských privátnych bák. Na výber máte z mnohých privátnych bánk. Uvádzame aspoň niektoré z nich. 

ABN AMRO je jedna z najväčších holandských bánk. Má viac ako 4500 pobočiek v celej Euróe. 

ING Groep NV je finančná inštitúcia pôsobiaca v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a správy aktív. 

Rabobank Group je banková inštitúcia pôsobiaca v 48 krajinách a je jednou z najväčších finančných inštitúcií na svete. Ponúka bankové služby, leasing aj realitné služby. 

Pokiaľ máte záujem o otvorenie bankového účtu v Holandsku, radi vám pomôžeme s celou byrokraciou. Pomôžeme vám s výberom vhodnej banky, dohodneme vám termín, pripravíme vám kompletnú dokumentáciu a po celý čas vás budeme sprevádzať. 

V rámci otvorenia bankového účtu v Holandsku:

Dohodneme termín v holandskej banke.
Pripravíme listiny požadované bankou.
Pomôžeme vám s vyplnením KYC dokumentu.
Osobne vás budeme sprevádzať do banky.
Zabezpečíme ostatné potrebné formality.

Na vaše otázky vám odpovie:

Mgr. Branislav Príbojský

+421 903 514 815

pribojsky@freyacorp.com

Čas dodania

do 30dní

Cena služby

od 999€

Napíšte nám alebo zavolajte na číslo +421 903 514 815

7 + 14 =