fbpx
Vyberte stranu

Registrácia DPH v Maďarsku

Pokiaľ máte záujem  o registráciu DPH v Maďarsku sme tu pre vás. Čo sa týka expanzie na maďarský trh, považujeme sa za expertov. Hovoria za nás výsledky, množstvo založených spoločností a adekvátne referencie. Disponujeme profesionálnym tímom zamestnancov priamo v Maďarsku. Celým procesom vás radi prevedú naši maďarsky hovoriaci kolegovia. Radi pomôžeme aj vám nielen pri DPH registrácií, ale tak isto vieme byť nápomocní pri zakladaní bankového účtu, založení spoločnosti priamo v Maďarsku, zriadení viruálneho sídla, či otvorení bankového účtu v Maďarsku.

DPH v Maďarsku

Základná sadzba maďarskej DPH je 27% čo ju činí najvyššou sadzbou spomedzi členských štátov E.U. Výška základnej sadzby dane z pridanej hodnoty v Maďarsku bola reakciou na svetovú hospodársku krízu v roku 2008. DPH má ale aj ďalšie dve znížené sadzby s síce 18% a 5%. 18% sadzba dane z pridanej hodnoty v Maďarsku sa vzťahuje hlavne na základné potraviny ako chlieb, mlieko a mliečne výrobky a ubytovacie služby. 5% sadzba je určená pre liečivá, knihy a zdravotnícke potreby.

 

Kedy je DPH registrácia v Maďarsku povinná?

Vaša maďarská firma bude mať registráciu DPH už od prvej chvíle, čím sa celý proces líší od väčšiny krajín Európskej únie. DPH registrácia je v Maďarsku totiž automatická. Maďarská spoločnost sa dá však zargistrovať aj bez DPH registrácie. Platcom DPH sa však potom môže stať až po prekročení obratu alebo na prelome kalendárneho roka. DPH registrácia v Maďarskej republike je relatívne bezproblémový proces, ktorý je však nutné správne administratívne pripraviť a elektronicky podať. Finančná správa v Maďarskej republike komunikuje so spoločnosťami takmer výhradne elektronicky prostredníctvom niektorej zo 4 elektronických schránok. Pre účely DPH sa spoločnoť v Maďarsku musí zaregistrovať najmä v týchto prípadoch:

  • Pokiaľ pri zmluvnej práci pre výrobnú firmu zmluvný produkt neopustí Maďarskú republiku
  • Realitné služby
  • Ďiaľkový predaj najmä predaj internetových obchodov
  • Usporadúvanie kultúrnych podujatí
  • Elektronické služby
  • Predaj tovaru zo skladov v Maďarsku
  • Predaj zo skladu, ktorý je prenajatý maďarskou spoločnosťou v členskom štáte EU

 

Zabezpečíme potrebné dokumenty pre finančnú správu.
Zabezpečíme úradné preklady.
Komunikujeme za vás s NAV (finančná správa Maďarskej republiky).
Doplníme podania ak dôjde k vyžiadaniu zo strany finančnej správy.
Preberieme za vás rozhodnutie.

Na vaše otázky vám odpovie:

Mgr. Branislav Príbojský

+421 903 514 815

pribojsky@freyacorp.com

Čas dodania

do 14 dní

Cena služby

od 699 €

Napíšte nám alebo zavolajte na číslo +421 903 514 815

6 + 11 =